sobota, 2 marca 2013

Birth Into Being - film


Na chwilkę relaksu z kubkiem popołudniowej kawy, umieszczam trailer pięknego filmu " Birth Into Being" .

Jego autorka Barbara Harper wiele lat fascynowała się porodami w wodzie. Woda symbolizuje zarówno ducha i uzdrowienie. Od wieków woda stosowana jest jako środek relaksujący, a kąpiel w czasie porodu pomaga rozluźnić mięśnie, zaś poród do wody uważany jest za najmniej szokujący, czy stresujący dla dziecka.
W Rosji, jak się wydaje, odkryła istotę tzw. "waterbirthing". Ten film, to efekt intensywnej współpracy moskiewskiej grupy badającej porody w wodzie z organizacją Harpera. Przez dziesięć lat zbierali materiały do tego filmu. Wiele ujęć kręconych było przy porodach w Morzu Czarnym, którego wody są ciepłe i są idealnym, naturalnym miejscem na poród. Położna Tatyana Sargunas i jej mąż reżyser Aleksiej, także pracujący przy tym filmie, sami mają na koncie pięć porodów, wszystkie z nich naturalne i wszystkie pod wodą.
Film polecany jest dla wszystkich rodziców i osób towarzyszących w porodach, jako pierwszy krok na drodze do zmiany postrzegania porodu. Obejrzyjcie jak piękny, naturalny, łagodny, a zarazem pełen mocy może być poród dla kobiety i jej dziecka. Niektóre sceny są tak piękne, że zapierają dech w piersiach.

Zamieszczony filmik to 10 minutowy trailer, natomiast całość filmu można obejrzeć na pokazach.
Informacje o aktualnych terminach pokazów w Polsce staram się zamieszczać tu: Rodzimy w domu FB 

Brak komentarzy: